Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Gizlilik Politikası

 

INOX EGE ziyaretçi ve kullanıcılarının gizliliğine büyük önem vermektedir. Bu doğrultuda, işbu Gizlilik Politikasında ("Gizlilik Politikası") tüm dünyadaki iştirakleri ile beraber INOX EGE şirketinin, Kişisel Verilerinizi nasıl topladığı, kullandığı ve paylaştığının yanı sıra, ilgili kişi sıfatıyla Kişisel Veriler üzerinde sahip olduğunuz haklar açıklanmaktadır. İşbu Gizlilik Politikası, kayıtlı olmayan kullanıcılar, kayıtlı kullanıcılar ve premium kullanıcılar da dahil tüm INOX EGE kullanıcıları ve web sitelerimiz (INOX EGE web sitesi ve tüm alt etki alanları da dahil, "Web Sitesi"), web uygulamalarımız ve ilgili hizmetlerimiz de dahil tüm INOX EGE hizmetleri (topluca, "Hizmetler") için geçerlidir. İşbu Gizlilik Politikasının bizimle yapmış olduğunuz herhangi bir sözleşmenin hükümlerini ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve/veya diğer ilgili kanunlar çerçevesinde sahip olduğunuz hakları geçersiz kılması amaçlanmamaktadır.

Hizmetlerimize erişmeden önce lütfen işbu Politikayı okuyun ve Kişisel Verilerinize ilişkin uygulamalarımızı tam olarak anladığınızdan emin olun. İşbu Gizlilik Politikasını okuyup tam olarak anlıyor ve uygulamalarımıza karşı çıkıyorsanız, tüm Hizmetlerimizi derhal terk etmeli ve Hizmetlerimizin her türlü kullanımına derhal son vermelisiniz. İşbu Gizlilik Politikası hakkında herhangi bir sorunuz ya da kaygınız varsa, lütfen bizimle iletişime geçin.

 

Hangi Kişisel Verileri topluyoruz?

2.1. Kullanıcı Verileri:

Size Hizmetleri sağlayabilmek için belirlenmiş veya belirlenebilir bir gerçek kişiye ait Kişisel Verileri ("Kişisel Veriler") toplamamız gerekiyor. Bize sağladığınız, Hizmetleri kullanımınızdan ve diğer kaynaklardan aldığımız Kişisel Verileri topluyoruz. Topladığımız size ait Kişisel Veri türleri şunlardır:

 1. Bize sağladığınız veriler. Hizmetlerimize kayıt olduğunuz, etki alanı adlarını satın aldığınız ve/veya tescil ettirdiğiniz, Hizmetlerimizden herhangi birini kullandığınız ve/veya herhangi bir iletişim kanalından (örneğin INOX EGE'in destek biletleri, e-posta adresleri) bizimle doğrudan temasa geçtiğiniz zaman, örneğin adınız soyadınız, e-posta adresiniz, telefon numaranız, ödeme bilgileriniz (Ücretli Hizmetlerin Kullanıcıları için), bizimle iletişimlerinizde yer verdiğiniz Kişisel Veriler ve taranmış kimlik belgelerinde (örneğin kimlik kartı, sürücü belgesi, pasaport veya resmi şirket tescil belgeleri gibi) yer alanlar gibi Kişisel Verilerinizi bize sağlayabilirsiniz.   
 2. Hizmetleri kullandığınız zaman topladığımız veriler. Hizmetlerimizden herhangi birini ziyaret ettiğiniz, indirdiğiniz ve/veya kullandığınız zaman, örneğin Ziyaretçi veya Kullanıcının cihazı, işletim sistemi, internet tarayıcısı, ekran çözünürlüğü, dil ve klavye ayarları, internet servis sağlayıcısı, başvuru yapan ve gidilen sayfalar, tarih ve zaman damgaları vb. Ziyaretçi ve Kullanıcıların Hizmetlerdeki göz atma ve tıklama faaliyetleri, oturum ısı haritaları ve kaydırmalar gibi belirleyici olmayan toplu kullanım verilerini içeren Kişisel Verileri toplayabiliriz.
 3. Diğer kaynaklardan topladığımız veriler. Örneğin i) dolandırıcılık faaliyetlerinde bulunan Kullanıcıları tespit etmemize yardımcı olan güvenlik hizmetleri sağlayıcıları, dolandırıcılığı algılama ve önleme hizmetleri sağlayıcılarından; ii) sosyal medya platformlarından - sosyal medya hesabınızla giriş yaptığınız veya kayıt olduğunuz zaman o hizmetten Kişisel Verilerinizi (örneğin kullanıcı adınız, temel profiliniz gibi Kişisel Veriler) alabiliriz - ve bazı durumlarda sunduğumuz hizmetleri iyileştirmemize yardımcı olan müşteri adaylarını tanımlama hizmetlerini sağlayan şirketlerden; iii) reklam kampanyalarımızı izlemek, yönetmek ve ölçmek için iş birliği yaptığımız reklam ve pazarlama ortaklarımız gibi üçüncü taraflardan size ait Kişisel Verileri alabiliriz.

2.2. Nihai Kullanıcıların Verileri

Ayrıca, Kullanıcılarımızın web sitelerinin veya hizmetlerinin ziyaretçileri ve kullanıcılarına ("Nihai Kullanıcılar") ait Kişisel Verileri de yalnızca Kullanıcılarımız için ve Kullanıcılarımız adına toplayabiliriz.

 

Kişisel Verileri nasıl kullanıyoruz?

Kişisel Verilerinizi şu amaçlar doğrultusunda kullanıyoruz:

 1. Hizmetleri sağlamak ve çalıştırmak,
 2. Kullanıcıların ortak veya kişisel tercihleri, deneyimleri ve yaşadıkları sorunlar esasında Hizmetlerimizi daha da geliştirmek, özelleştirmek, genişletmek ve iyileştirmek,
 3. Kullanıcılarımıza kesintisiz müşteri desteği ve teknik destek sağlamak,
 4. Hizmetlere ilişkin genel veya kişiselleştirilmiş bildirimler ve promosyon iletileri ile Kullanıcılarımızla temasa geçebilmek.
 5. Olası yeni müşterileri tanımlamak amacıyla kayıtlarımızı güncellemek, genişletmek ve analiz etmek,
 6. Belirli yarışmalar, etkinlikler ve promosyonlara olanak sağlamak, sponsor olmak ve bunları sunmak, katılımcıların uygunluğunu belirlemek, performanslarını izlemek, kazananlarla temasa geçmek, ödül ve yardımları vermek,
 7. Performansımızı ve pazarlama aktivitelerimizi analiz etmek,
 8. Bizim veya iş ortaklarımızın hizmetlerini sağlamak ve geliştirmek için kullanabileceğimiz toplu istatistiki veriler ve diğer toplu ve/veya çıkarsanan Kişisel Verileri oluşturmak,
 9. Yalnızca talep etmeniz halinde size mesleki destek sağlamak,
 10. Veri güvenliğini ve dolandırıcılığı önleme imkanlarımızı artırmak,
 11. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu da dahil, tüm ilgili kanun ve yönetmeliklere uymak.

Hizmetlerimizi geliştirmemize yardımcı olması için "makine öğrenimi" (Avrupa hukuku buna "otomatik karar verme" olarak atıfta bulunur) gibi teknikler kullanabiliriz. Makine öğrenimini kullandığımızda ya: (i) yine de sürece bir insan dahil olur (ve bu nedenle tamamen otomatik değildir); ya da (ii) makine öğrenimini, önemli gizlilik etkileri olmayan şekillerde kullanırız. Spam gönderen veya diğer kötüye kullanım veya hileli faaliyetlerde bulunan hesapları izlememize, tanımlamamıza ve askıya almamıza yardımcı olması için de makine öğrenimini kullanabiliriz.
 

Şu durumlarda Kişisel Verilerinizi 3. Bölümde belirtilen amaçlar doğrultusunda kullanıyoruz:

 1. Kişisel Verilerinizi kullanmamızın sizinle akdedilmiş bir sözleşmenin icrası ya da sizinle akdedilecek bir sözleşmeye ilişkin işlemleri gerçekleştirmek için gerekli olduğunda (örneğin, size müşteri desteği ya da teknik destek sağlamak gibi)
 2. Kişisel Verilerinizi kullanmamızın ilgili bir yasal yükümlülük veya bir düzenleyici kurum tarafından koyulan bir yükümlülüğü yerine getirmek için gerekli olduğunda
 3. Kişisel Verilerinizi kullanmamızın, orantılı bir şekilde yapılması ve gizlilik haklarınızı ihlal etmemesi kaydıyla, meşru çıkarlarımızı ve iş amaçlarımızı desteklemek için gerekli olduğunda (örneğin teknik sorunları tespit ederek Hizmetlerimizi ve INOX EGE'in etkinliğini sürdürmek ve geliştirmek gibi)

 

Kişisel Verilerinizi nasıl paylaşıyoruz?

Kişisel Verilerinizi hizmet sağlayıcıları ve başkalarıyla aşağıda belirtilen şekillerde ve durumlarda paylaşabiliriz (veya diğer bir şekilde bu bilgilere erişmelerine izin verebiliriz):

Üçüncü Taraf Hizmet Sağlayıcıları: INOX EGE, sağladıkları hizmet ve çözümler bizimkileri tamamlayan, kolaylaştıran ve destekleyen birtakım seçkin hizmet sağlayıcılarıyla ortaklık yapmaktadır. Bu hizmetler ve çözümler arasında barındırma (hosting) ve sunucu ortak yerleşim hizmetleri, iletişim ve içerik dağıtım ağları (CDN), veri güvenliği ve siber güvenlik hizmetleri, faturalandırma ve ödeme işleme hizmetleri, etki alanı adı tescil işlemleri, dolandırıcılığı algılama ve önleme hizmetleri, web analizi, e-posta dağıtım ve izleme hizmetleri, oturum kayıt ve uzaktan erişim hizmetleri, performans ölçümü, veri optimizasyonu ve pazarlama hizmetleri, içerik sağlayıcıları ve bizim hukuk ve mali müşavirlerimiz (topluca, "Üçüncü Taraf Hizmet Sağlayıcı/Sağlayıcıları") bulunmaktadır.

INOX EGE bir iş amacı doğrultusunda aşağıda belirtilen kategorilerdeki Kişisel Verileri, Üçüncü Taraf Hizmet Sağlayıcıları ile paylaşabilir:

 • Ad ve soyadı, diğer ad, posta adresi, benzersiz kişisel tanımlayıcı, çevrimiçi tanımlayıcı, internet protokol adresi, e-posta adresi, hesap adı da dâhil bir gerçek kişiyi belirleyen veriler veya bir gerçek kişiyi belirleyen diğer benzer veriler
 • Ticari Kişisel Veriler, örneğin satın alınan, temin edilen veya satın alınması düşünülen ürün ve hizmetlere ilişkin Kişisel Veriler

4.1.Yasaların Uygulanması, Yasal Talepler ve Görevler: INOX EGE, mahkeme celbi, yasal işlemler, arama izni veya mahkeme emri gibi yasal bir talep uyarınca veya varsa mevcut yasalara uygun olarak bu Gizlilik Politikasında açıklanan Kişisel Bilgilerinizin herhangi bir kategorisini, yasaların bunu gerektirdiğine kanaat getirdiğimiz takdirde size bildirimde bulunarak veya bulunmayarak ifşa edebilir veya başka bir şekilde bunlara erişime izin verebilir.

4.2. Hakların ve Güvenliğin Korunması: INOX EGE, Gizlilik Politikasında tanımlanan Kişisel Bilgilerinizin herhangi bir kategorisini, INOX EGE'in, herhangi bir Kullanıcımızın, Kullanıcılarımızın kullanıcılarının veya herhangi bir kamu üyesinin haklarını, mülkiyet veya kişisel güvenliğini koruyacağına kanaat getirmişsek, size bildirim yapmadan veya bildirim yaparak paylaşabilir.

4.3. INOX EGE Bağlı Kuruluşları ve Bağlı Şirketleri: Kişisel Bilgilerinizi, bu Gizlilik Politikasında açıklanan amaçlar doğrultusunda şirketler ailemiz içinde dahili olarak paylaşabiliriz.

4.4.Kurumsal kontroldeki bir değişiklikle bağlantılı olarak: Ayrıca, INOX EGE veya bağlı kuruluşlarından herhangi birinin, birleşme, devralma veya varlıklarının tamamının satın alınması dahil olmak üzere herhangi bir kontrol değişikliğine uğraması halinde, Kişisel Bilgileriniz bu tür bir olayda yer alan taraflarla paylaşılabilir.

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.